کتاب سقلمه

اثر کاس آر سانستین از انتشارات هورمزد - مترجم: مهری مدآبادی-کتاب هایی که زندگی شما را دگرگون خواهند کرد

Every day, we make decisions on topics ranging from personal investments to schools for our children to the meals we eat to the causes we champion. Unfortunately, we often choose poorly. The reason, the authors explain, is that, being human, we all are susceptible to various biases that can lead us to blunder. Our mistakes make us poorer and less healthy; we often make bad decisions involving education, personal finance, health care, mortgages and credit cards, the family, and even the planet itself.

Thaler and Sunstein invite us to enter an alternative world, one that takes our humanness as a given. They show that by knowing how people think, we can design choice environments that make it easier for people to choose what is best for themselves, their families, and their society. Using colorful examples from the most important aspects of life, Thaler and Sunstein demonstrate how thoughtful “choice architecture” can be established to nudge us in beneficial directions without restricting freedom of choice. Nudge offers a unique new take—from neither the left nor the right—on many hot-button issues, for individuals and governments alike. This is one of the most engaging and provocative books to come along in many years.


خرید کتاب سقلمه
جستجوی کتاب سقلمه در گودریدز

معرفی کتاب سقلمه از نگاه کاربران
نویسندگان هر دو اقتصاددانان در دانشگاه شیکاگو از «آزادی خواهی پدر» برای حمایت از همه چیز در زمینه مراقبت های بهداشتی، ازدواج، مالیات و غیره حمایت می کنند و بدون آزادی هرگز بیش از کاملا ضروری است آنها استدلال می کنند که منطقی است که هرکسی که در یک مسئله یا یک ظاهر قدرت قرار دارد، آیا دوست دارد یا نه، معمار تغییر - که حتی تداخل نکردن و اجازه دادن به بازارهای کاملا آزادانه برای تکامل وجود دارد، هنوز چیزی را انجام می دهد (\"اگر شما تصمیم به تصمیم گیری نداشته باشید، هنوز انتخاب کرده اید، همانطور که نیل پارت می گوید)\" بنابراین دولت ها و بازارهای آزاد باید اقدامات مثبت و مثبت خود را انجام دهند. به عنوان مثال، سرمایه گذاری ساده و باارزش، گزینه پیش فرض در یک بسته بازنشستگی، به طور پیش فرض یک برانگیختگی است که به کسانی که در غیر اینصورت در دریای مامبو قانونی و اقتصادی از بین می رود، کمک می کند، اگر پیش فرض این بود که «خودتان را پیدا کنید» نویسندگان مجاز به نوشتن در قالب دلخواه، غیرمذهبی و مکالمه می نویسند و نقاط قوت خود را به روشنی بیان می کنند و نیازی به فهم اقتصادی ندارند تا ایده های خود را دنبال کنند، که بسیاری از آنها بیشتر یا کمتر عقل سلیم هستند (و بنابراین هرگز توسط دولت ما اجرا می شود)، در حالی که برخی دیگر از امکانات جذاب، مانند Save More Tomorrow، که هزینه های پس انداز را برای آینده افزایش می دهد، مرتبط است. اگر چه من خواندن کتاب را دوست داشتم، برای من این بود که اساسا به تبدیل شدن به موعظه، بدون ضربت ضروری پشت ایده که هرگز متقاعد هر عاشق دولت شرکت های بزرگ پرچم جمهوریخواه دولت متقاعد شده است. در واقع انتظار داشتم که آن را بیشتر بر روی انگیزه های شخصی و روانی نوعی که نویسندگان در ابتدا بحث می کنند، چگونه می توان ادراکات را فریب داد، راه های کنترل خودتنظیمی می توان برای هک کردن ذهن خود، و ارزش هایی که انسان ها به زیان ها و دستاوردها می رسانند. هنگامی که این کتاب به منافع سیاسی و اجتماعی من رسید، من کمی ناامید شدم، اما سبک نویسندگان و ایده های عملی نویسندگان من علاقه مند به آن بودند.

مشاهده لینک اصلی
یک کار جالب . . . این نشان می دهد که چگونه شرایط را می توان تغییر داد و شاید توسط @ nudging @ people بهبود یافته باشد. به جای اینکه از @ @ @ @ بر روی مردم بکاهید، آنها را ملایم کنید. خواندن جذاب و بسیار تحریک آمیز. آیا رانندگی خوب است؟ یا دستکاری شده؟ نویسندگان، ریچارد تالر و کاس سانتانت، اعضای هیات علمی دانشگاه شیکاگو، تعریف «أده» را به عنوان (صفحه 6): â € œ. . هر جنبه ای از معماری انتخابی که رفتار مردم را در یک راه قابل پیش بینی تغییر می دهد بدون اینکه مانع گزینه های گوناگون شود و یا به طور قابل توجهی انگیزه های اقتصادی آنها را تغییر دهد. \"در واقع، آنها چشم انداز خود را به عنوان پدیده انگاری لیبرتاریایی تعریف می کنند.\" آنها به آزادی باور دارند اما همچنین مایل به استفاده از â € œnudgesâ € برای ایجاد مردم برای بهبود سلامت خود، و زندگی طولانی تر و شادتر. یک نمونه ساده است؟ آیا تا به حال هر مردی از یک ادرار با یک پرواز بر روی آن نقاشی کرده است؟ این برداشت ساده باعث کاهش 40 درصدی «انفجار» می شود زیرا مردان به طور غیرمستقیم تلاش می کنند تا هدف قرار گیرند. در این فرایند یک مزیت وجود دارد، بوی بد دهان کمتر و آشفتگی در توالت وجود دارد. در این کتاب، بهداشت، انتخاب مدرسه، اهدای عضو، محیط زیست، ازدواج و غیره. در هر مورد، آنها سعی می کنند نشان دهند که چگونه پرستش گرایی لجباز و لیبرتار می تواند کیفیت زندگی افراد و همچنین ارائه مزایای اجتماعی را بهبود بخشد. همانطور که نویسندگان خود می پذیرند، مسائل مطرح می شوند. آیا این رویکرد دستکاری است؟ آیا ما به راحتی دستکاری افراد را به انجام کارهایی که ممکن است آنها داوطلبانه بخواهند انجام دهند؟ Thaler و Sunstein آدرس این مسائل هر خواننده باید تعیین کند که چگونه موفق خواهند شد. یک کار تحریک آمیز و جالب، به خوبی ارزش خواندن.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب همان چیزی نیست که من فکر کردم. من به نوعی تصور می کردم که در مورد چگونگی بهبود تصمیم گیری * ساختن برای خودم (که به چیزهایی مانند سلامت، ثروت و شادی تاثیر می گذارد)، اما در مورد انتخاب معماری بود و چگونه چارچوب انتخاب را انتخاب کنید تا مردم انتخاب کنند که چه فکر می کنید باید انتخاب کنید. ممکن است جالب باشد که این کتاب چه چیزی را پوشش دهد. کمی در موردchoice architecture @ در ابتدا کمی وجود داشت، اما هیچ چیزی که بیشتر از عقل سلیم گسترش پیدا کرد. آنها سپس بحث معماری انتخاب شده را به بحث گذاشتند تا به آنچه که نویسندگان فکر می کردند باید راه حل هایی برای مشکلات مانند از دست دادن وزن، برنامه های پزشکی / بهداشت، برابری ازدواج (ازدواج یکسان) و حساب های بازنشستگی (برای تمرکز بر چند) باشد. بحث بسیار زیادی در مورد چگونگی تدفین پرستاران آزادیخواه بود که واقعا در خلال خودم گیر افتاده بود. این اساسا به پایین آمده است: چگونه آنها سعی می کنند فشار (@ nudge @) مردم را به انتخاب آنچه که @ بهترین است. @ بهترین است که به طور کامل ذهنی در اختیار نویسندگان، البته. آن را آسان به فرو برد که نام تجاری خود را هل دادن خوب است با استفاده از ایده های بی ثبات مانند صرفه جویی در بازنشستگی @ بهترین @ (که به راحتی می توانید توسط @ مقدار زیادی از پول به دست آمده توسط بازنشستگی @ تصمیم گرفت)، اما این ایده که دو نفر از smug بچه ها تصمیم گیری @ بهترین @ در انواع مختلف از مسائل اجتماعی فقط مزاحم دیوانه از من است.

مشاهده لینک اصلی
حتی اگر یک ایده بسیار ارزشمند هسته ای داشته باشد، به دلایل متعدد دشوار به نظر می رسید. این روش خیلی واضح است و همچنین بیش از حد آمریکایی است. انتظار می رفت که انگیزه های شخصیتی جهانی، تغییرات صنعت بهداشت آمریکا که سیاستمداران باید انجام دهند یا تغییرات 401 کیلو آمریکایی ها باید در نظر بگیرند، یا سیستم بوستون برای انتخاب مدارس، و یا چگونه شما باید سهام و اوراق قرضه خود را اختصاص دهید. و این همه در فصل های جداگانه، بسیار مبهم و طولانی و تاریخچه و جزئیات نامرئی، که به سایر نقاط جهان اعمال نمی شود. یا شاید این کار را می کنند، زیرا نویسندگان دیگر کشورها را به عنوان مثال خوب (سوئد، فنلاند، هلند) یا بد (کشور رومانی، کشور من) نامیدند. با این حال، آنها به عنوان کنتراست بین کشورها استفاده می شود؛ آنچه که من می خواستم، متضاد بین افراد / رفتار بود. بخشی خوب می توانست در چند جمله ساده خلاصه شود: * مشکلات بزرگ دارای نقاط ضعف نسبتا کوچک هستند * نقطه ضعف را پیدا کرده و تنها حمله کنند، نه کل هیولا * اگر شما تمرکز بر روی آن، تغییرات بزرگی ممکن است. این کتاب می تواند نمونه های زندگی واقعی بیشتری برای این موضوع ارائه دهد.

مشاهده لینک اصلی
برای درک امتیاز پنج ستاره، چند چیز که باید در مورد من بدانید وجود دارد. اولا، من عاشق اقتصاد هستم، و این کتاب برای خواننده Freakonomics گاه به گاه نیست، بلکه برای کسی که واقعا در مورد موضوع مورد توجه است. دوم، من سیاستمداران را به اشتراک می گذارم. من تا زمانی که می توانم به یاد داشته باشم، برخی از سیاست هایی که در این کتاب تبلیغ می کنند فریاد می زنم. مثل ازدواج! بیا، چرا دولت باید بینی خود را به تعریف چیزی که به وضوح بین افرادی است که تعهد می کنند، بپوشاند ... مطمئنا برای حفاظت از فرزندان دیگر لازم نیست. بنابراین، این کتاب سرود فلسفی من است، آهنگ مبارزه من، من اگر شما می خواهید به من، این کتاب را بخوانید!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سقلمه


 کتاب قدرت نامحدود
 کتاب خودباوری در خلاقیت
 کتاب علم نفوذ در دیگران
 کتاب نوآفرینی
 کتاب جوهر وجود تو
 کتاب سقلمه