کتاب خودباوری در خلاقیت

اثر دیوید کلی از انتشارات آریانا قلم - مترجم: مهدی کیامهر-کتاب هایی که زندگی شما را دگرگون خواهند کرد

با شنیدن کلمه «خلاقیت» به چه فکر می‌کنید؟
اگر شما هم مانند اکثر مردم باشید، ذهن‌تان بی‌درنگ به سمت فعالیت‌های هنری مانند مجسمه‌سازی، طراحی یا موسیقی متمایل می‌شود.
ممکن است «خلاقانه» را معادل «هنرمندانه» بدانید.
ممکن است بر این باور باشید که معماران و طراحان حقوق می‌گیرند تا متفکرانی خلاق باشند، اما از مدیر عاملان، حقوق‌دانان و پزشکان چنین انتظاری نیست.
یا ممکن است فکر کنید خلاق بودن خصلتی ذاتی همانند داشتن چشم‌های قهوه‌ای است: یا با ژن‌های خلاقانه متولد می‌شوید یا اینکه هرگز خلاق نخواهید شد.
حقیقت این است که همه ما ظرفیت بالایی در خلاقیت داریم که باید شکوفا شود.


پایه اصلی خودباوری در خلاقیت، اعتقاد به توانمندی‌هایمان برای ایجاد تغییر در جهان پیرامون است، به معنی اینکه بپذیرید قادرید هرآنچه عزم کنید انجام دهید. باور داریم این خودباوری، یعنی ایمان به ظرفیت خلاق خودتان، قلب نوآوری است.

خودباوری در خلاقیت شبیه عضله است که با تلاش و تجربه، قوی‌تر و نیرومندتر می‌شود. چه خود را از گونه انسان‌های خلاق بدانید یا ندانید، خواندن این کتاب به شما امکان می‌دهد از ظرفیت خلاقانه‌ای که در همه ما وجود دارد، بیشتر استفاده کنید


خلاقیت بسیار گسترده‌تر و فراگیرتر از چیزی است که مردم با نام فعالیت‌های «هنرمندانه» می‌شناسند. خلاقیت عبارت از کاربرد ابتکار و تخیل برای ایجاد چیزی جدید در دنیا است. خلاقیت، آن‌جایی که شما فرصت ایجاد ایده‌ها، راه‌حل‌ها و رویکردهای جدید را دارید، وارد بازی می‌شود و باور داریم همه افراد به این منبع دسترسی دارند.


خرید کتاب خودباوری در خلاقیت
جستجوی کتاب خودباوری در خلاقیت در گودریدز

معرفی کتاب خودباوری در خلاقیت از نگاه کاربران
دوست دارم برم استنفورد تیو کلاسشون شرکت کنم.
توی ایران یسری مدرسه ها شروع کردن به کار پژوهشی. باید به جای مزخرفاتی مثل سازه ماکارونی و اینها، روی فضا هایی که این کتاب میگه تمرکز کنیم.

مشاهده لینک اصلی
با توجه به عنوان کتاب انتظارانواع راه و روش های خلاقیت رو داشتم، اما اساس کتاب بر فرایند خلاقانه طراحی و تفکر طراحی در پروژه های کمپانی آی دی او است.
بسیار لذت بردم و بسیار آموختم. نثر ساده و صادقانه نویسندگان و پویایی متن سرعت خوبی به مطالعه می بخشد.
مطالعه کتاب به طراحان، مدیران و افرادی که علاقمند به طراحی زندگی خود از نگاه تفکر طراحی هستند پیشنهاد میشود.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خودباوری در خلاقیت


 کتاب فصل های زندگی
 کتاب انسان در جستجوی معنی
 کتاب چه چیز به چه کس می رسد چرا
 کتاب گام هایی به سوی موفقیت
 کتاب جدایی معنوی
 کتاب سرسختی در زمین پول آفرینی