کتاب خودباوری در خلاقیت

اثر دیوید کلی از انتشارات آریانا قلم - مترجم: مهدی کیامهر-کتاب هایی که زندگی شما را دگرگون خواهند کرد

با شنیدن کلمه «خلاقیت» به چه فکر می‌کنید؟
اگر شما هم مانند اکثر مردم باشید، ذهن‌تان بی‌درنگ به سمت فعالیت‌های هنری مانند مجسمه‌سازی، طراحی یا موسیقی متمایل می‌شود.
ممکن است «خلاقانه» را معادل «هنرمندانه» بدانید.
ممکن است بر این باور باشید که معماران و طراحان حقوق می‌گیرند تا متفکرانی خلاق باشند، اما از مدیر عاملان، حقوق‌دانان و پزشکان چنین انتظاری نیست.
یا ممکن است فکر کنید خلاق بودن خصلتی ذاتی همانند داشتن چشم‌های قهوه‌ای است: یا با ژن‌های خلاقانه متولد می‌شوید یا اینکه هرگز خلاق نخواهید شد.
حقیقت این است که همه ما ظرفیت بالایی در خلاقیت داریم که باید شکوفا شود.


پایه اصلی خودباوری در خلاقیت، اعتقاد به توانمندی‌هایمان برای ایجاد تغییر در جهان پیرامون است، به معنی اینکه بپذیرید قادرید هرآنچه عزم کنید انجام دهید. باور داریم این خودباوری، یعنی ایمان به ظرفیت خلاق خودتان، قلب نوآوری است.

خودباوری در خلاقیت شبیه عضله است که با تلاش و تجربه، قوی‌تر و نیرومندتر می‌شود. چه خود را از گونه انسان‌های خلاق بدانید یا ندانید، خواندن این کتاب به شما امکان می‌دهد از ظرفیت خلاقانه‌ای که در همه ما وجود دارد، بیشتر استفاده کنید


خلاقیت بسیار گسترده‌تر و فراگیرتر از چیزی است که مردم با نام فعالیت‌های «هنرمندانه» می‌شناسند. خلاقیت عبارت از کاربرد ابتکار و تخیل برای ایجاد چیزی جدید در دنیا است. خلاقیت، آن‌جایی که شما فرصت ایجاد ایده‌ها، راه‌حل‌ها و رویکردهای جدید را دارید، وارد بازی می‌شود و باور داریم همه افراد به این منبع دسترسی دارند.


خرید کتاب خودباوری در خلاقیت
جستجوی کتاب خودباوری در خلاقیت در گودریدز

معرفی کتاب خودباوری در خلاقیت از نگاه کاربران
حین دوره تحصیلم، از گذشته (تقریبا از دوره دبیرستان که به دلیل نامعلومی کمی افت تحصیلی کردم و علاقه‌ام رو برای درس‌خوندن رفته‌رفته از دست دادم) تا همین اواخر همیشه حس می‌کردم مشکلی وجود داره؛ اما نمی‌دونستم اون مشکل چیه. چیزی حدود پانزده سال از شروع اون روزها می‌گذره و تمام این مدت سعی کردم اول صورت سوال و بعد پاسخ اون رو بفهمم.
تا امروز که این کتاب در بهترین زمان به دستم رسید تا بخونمش و جوابم رو کامل‌تر کنم. شاید به این دلیل این کتاب تاثیر خیلی عمیقی روی من گذاشت.
البته ادعا نمی‌کنم که ناگهان من رو متحول کرد. در واقع فکر می‌کنم مرحله‌ای از فرایندی که شاید حتی خیلی قبل‌تر از پانزده سال پیش شروع شده بود با کمک این کتاب به سرانجام رسید و نتیجه‌اش چیزی نبود جز باور و برگشتن به خلاقیت ناب دوران کودکی و استفاده از اون خلاقیت (یا بهتره بگم گنج خلاقیت) برای بهترکردن زندگی خودم و دیگران.
اگر بخوام بازم خلاصه‌تر بگم کافیه بگم کتاب سعی می‌کنه بگه چطور«طبیعی‌ » باشی؛ کلمه‌ای که به قول کتاب، نزدیک‌ترین ترجمه به کلمه «خلاقیت» در زبان تبتی است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خودباوری در خلاقیت


 کتاب 12 ستون
 کتاب تئوری انتخاب در اتاق مشاوره
 کتاب تختخوابت را مرتب کن
 کتاب سنگفرش هر خیابان از طلاست
 کتاب پول 7 قدم تا رسیدن به آزادی مالی
 کتاب از خوب به عالی